Trots, betrokken en altijd in beweging. Dat is hoe RO groep zichzelf omschrijft, en wie de organisatie van dichtbij leert kennen, ziet dat dit klopt. Als projectontwikkelaar van maatschappelijk vastgoed en woningbouw werkt de organisatie dagelijks aan ruimtelijke én sociale impact. Een omgeving creëren waar mensen prettig kunnen wonen, werken, leren en leven: dát is waar de 25 medewerkers van RO groep zich iedere dag voor inzetten.
“We willen projecten realiseren waar we als organisatie trots op kunnen zijn. Waar we onze naam aan durven verbinden,” vertelt Gregor de Kort, adviseur bij RO groep. “En dat geldt net zo goed voor hoe we intern willen werken. Onze mensen moeten met plezier naar kantoor komen. Dan haal je eruit wat erin zit.”
Een organisatie die altijd vooruitkijkt
RO groep ontwikkelt maatschappelijk vastgoed in heel Zuid-Limburg en daarbuiten. Zorginstellingen, scholen, woningbouw: het portfolio is breed, maar de visie is helder. De organisatie wil bijdragen aan oplossingen voor de woningnood en werkt tegelijk met een sterke maatschappelijke blik. Men spreekt dagelijks met gemeentes, aannemers, corporaties en particulieren. Dat betekent communiceren, schakelen en grote hoeveelheden informatie verwerken.
Juist daardoor werd ICT steeds belangrijker. Betrouwbare systemen, veilige gegevensstromen en een netwerk dat altijd werkt. “Wij werken met veel vertrouwelijke informatie,” legt Gregor uit. “Dan moet je kunnen vertrouwen op je ICT-omgeving. Daarom zijn we destijds op zoek gegaan naar een partner die dit voor ons kon borgen.”
Een samenwerking vanaf dag één: 25 jaar naast elkaar
De kennismaking met AMR ICT was bijzonder persoonlijk. “We zijn klant van het eerste uur, dus al 25 jaar,” vertelt Gregor. “De vader van Maarten en Raymond werkte bij ons. Hij zei: mijn zoons weten hier heel veel van. Nou, daar had hij gelijk in. We zijn samen door alle ontwikkelingen in ICT heen gegroeid.”
Van de opkomst van internet tot de huidige focus op veiligheid, cloudoplossingen en hybride werken: de organisaties liepen de ontwikkeling samen door. Gregor vertelt hoe dat ging: “Ik heb zelf nog systeembeheer gedaan, maar op een gegeven moment moet je keuzes maken. AMR ICT kent ons door en door, weet wat we nodig hebben en denkt met ons mee. Ze zijn hier twee keer per maand op kantoor, zodat ze precies zien wat hier speelt. Dat persoonlijke karakter is zó waardevol.”
Wanneer het echt moet kloppen
Een moment dat Gregor goed is bijgebleven, is het moment waarop een grote ICT-partij een nieuw netwerk zou implementeren. “Ik had daar geen goed gevoel bij. AMR ICT gaf ons een second opinion. Uiteindelijk hebben we die andere partij het netwerk dat AMR ICT adviseerde laten uitrollen, maar in de implementatie ging er veel mis.”
Wat daarna gebeurde, typeert AMR ICT volgens Gregor. “Maarten is de serverruimte ingegaan en daar niet uitgekomen tot alles werkte. Dat is hoe ze zijn: pragmatisch, meedenkend en vasthoudend. Mooie verhalen zijn leuk, maar het moet uiteindelijk wél kloppen. En dat deden ze.”
Sindsdien beheert AMR ICT het complete netwerk en groeide de verantwoordelijkheid voor ICT stap voor stap.
Flexibiliteit en meebewegen met de praktijk
Wat Gregor vooral waardeert, is de flexibiliteit. “Het maakt hen niet uit met welk systeem wij willen werken. Zij passen zich aan. Zo werkten wij al heel vroeg met Citrix. Dat bleek achteraf enorm waardevol, zeker in de coronaperiode, omdat het ons al jaren niet meer uitmaakte waar iemand werkte.”
Ook werkte RO groep met een open source Document Management Systeem, iets wat niet iedere ICT-partner zomaar ondersteunt. “AMR ICT maakte die systemen zich eigen, legde contact met leveranciers en zorgde dat het werkte. Dat vind ik krachtig. Ze denken mee, maar laten ruimte voor onze eigen keuzes.”
Vooruitkijken: AI en complexe data
De komende jaren verwacht Gregor vooral veel van AI. Met enorme hoeveelheden informatie, wetgeving en documenten ziet de organisatie veel kansen. “AI gaat ons helpen besluiten te nemen en gegevens beter te analyseren.”
Ook visuele AI speelt een rol: het vertalen van stedenbouwkundige plannen naar realistische beelden voor omwonenden en stakeholders. “Daar zit voor ons veel potentie. En dat zijn onderwerpen die we samen met AMR ICT moeten gaan oppakken.”
Een warme aanbeveling
Gevraagd of Gregor AMR ICT zou aanraden, wordt er niet lang nagedacht. “AMR ICT is innovatief, pragmatisch en persoonlijk. Je bent geen ticket in een systeem, maar een persoon die ze kennen. Ze staan naast je, denken mee en helpen je vooruit.”
Tot slot deelt Gregor namens RO groep een warme wens voor het jubileum van AMR ICT. “Ze mogen trots zijn op wat ze in 25 jaar hebben opgebouwd. Ze zijn altijd dicht bij zichzelf gebleven en hebben een naam opgebouwd waar je u tegen zegt. Ik wens ze dat ze dat blijven vasthouden en zich op die manier blijven onderscheiden.”
Meer weten over RO groep? Bekijk dan rogroep.nl
VERGELIJKBARE BLOGS
Hoe AMR ICT, Equans en Uniserver de zorg naar een hoger niveau tillen

